Skip to content Skip to footer

Library Board

The governing board of Taylor Community Library is appointed by the Mayor of Taylor.  Board members serve for four year terms.  The public is invited to attend board meetings, which are regularly held at the library on a quarterly basis along with special board meetings scheduled as necessary.

During the closure of the library, board meetings are being held online in accordance with the Governor’s temporary authorization of remote participation in public meetings.

Board Members

Sandra Thompson

Board President

Term expires July 7, 2025

Diana Chavez

Board Vice-President & Secretary

Term expires September 3, 2024

Dan Bzura

Board Member

Term expires July 17, 2023

Theresa Moore

Board Member

Term expires July 18, 2022

Sheila Gorski-Schulte

Board Member

Term expires July 7, 2021

Our building is currently closed to the public. Curbside pickup is available. Our outdoor dropbox is open for returns.